Strona główna /
Interwencje / Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach mysłowickiej drogówki
30.01.2024

Nieodpowiedzialni kierowcy w rękach mysłowickiej drogówki

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w ostatnich dniach 4 nieodpowiedzialnych kierujących. Trzech z nich prowadziło swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano również kierującego skodą, poruszającego się swoim samochodem z założonymi tablicami rejestracyjnymi, które nie były przypisane do tego pojazdu. O ich losie zadecyduje teraz sąd.

Mysłowiccy policjanci zakończyli w ostatnich dniach jazdę czterech nieodpowiedzialnych kierujących.

W sobotę około godziny 10.40 na ulicy Ziętka stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego skodą 47-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że tablice rejestracyjne, które założone były na tym samochodzie w rzeczywistości przypisane były do opla. Po zdjęciu tych tablic z pojazdu okazało się, że pod nimi zamontowane były tablice przypisane do tego pojazdu. Kierujący skodą nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego założył inne tablice na swój samochód, okoliczności tego zdarzenia wyjaśniał będzie przed sądem.

Zgodnie z Art. 306c. Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu do ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.

Kolejni zatrzymani kierujący prowadzili swoje samochody w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z nich został zatrzymany w niedzielę na ulicy Krasowskiej. Około 15.10 uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący fiatem 39-latek z Mysłowic. Jak się okazało kierował on mając w organizmie ponad 1,6 promila. Mężczyzna ten nie stracił w tym dniu prawa jazdy, gdyż zostało mu one zatrzymane kilka lat temu. To nie koniec problemów mysłowiczanina, okazał on bowiem policjantom ukraińskie prawo jazdy, które okazało się być fałszywe. 39-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 5.00 na ulicy Katowickiej stróże prawa zatrzymali 30-latkę z Sosnowca, która kierując swoim renault miała w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. Godzinę później na ulicy Oświęcimskiej w ręce mysłowickiej drogówki wpadł 35-letni obywatel Białorusi, który wsiadł za kierownicę swojego opla, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. O losie nietrzeźwych kierujących również zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Mysłowice