Strona główna /
Interwencje / „Bezpieczny Pieszy” – podsumowanie wczorajszej akcji
31.01.2024

„Bezpieczny Pieszy” – podsumowanie wczorajszej akcji

Kolejny raz na ulicach Mysłowic odbyła się akcja "Bezpieczny Pieszy". Policjanci z drogówki, patrolując ulice, zwracali szczególną uwagę na zachowania zarówno pieszych, jak i kierujących w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań i głównych ciągów komunikacyjnych. Policjanci ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 31 popełnionych przez kierujących.

Policjanci z mysłowickiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili wczoraj akcję „Bezpieczny Pieszy”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg. W trakcie całego dnia mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących i pieszych w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 31 popełnionych przez kierujących.

Kierowcy najczęściej popełniali wykroczenia, związane z przekraczaniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi w trakcie służby dbali również o profilaktykę, rozmawiając z pieszymi o tym jak ważne jest, by w trakcie przechodzenia przez jezdnię upewnić się, czy kierujący zdąży się zatrzymać. Policjanci przypominali również o tym, by zawsze korzystać z przejść dla pieszych i nosić elementy odblaskowe, a ci którzy ich nie mieli, otrzymali je z rąk stróżów prawa.

Źródło: KMP Mysłowice