Strona główna /
Interwencje / Podsumowanie wczorajszej akcji „Prędkość”
05.07.2024

Podsumowanie wczorajszej akcji „Prędkość”

Policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek akcję "prędkość" kontrolując w kilku miejscach naszego miasta prędkość poruszających się samochodów. Mundurowi zatrzymali blisko 60 osób, które w tym dniu jechały zbyt szybko. Od lat, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, policjanci apelują o rozsądek za kierownicą.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili 1 lipca br. działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości w kilku miejscach naszego miasta. Kontrole przeprowadzane były w rejonach przejść dla pieszych, w rejonach zagrożonych oraz w miejscach, które wskazują mieszkańcy w swoich wnioskach. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 56 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu.