Strona główna /
Interwencje / Uliczki były dla niej zbyt wąskie bo… miała ponad 3 promile!
26.06.2024

Uliczki były dla niej zbyt wąskie bo… miała ponad 3 promile!

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali wczoraj przy ulicy Stokrotek kobietę, która według relacji świadka miała spowodować dwie kolizje z zaparkowanymi samochodami. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie 3,2 promila alkoholu.

Wczoraj około godziny 17.30 do mysłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie od obywatela, który jechał za kierującą fiatem, która miała doprowadzić do dwóch kolizji i jechać w niebezpieczny sposób. Wysłani na miejsce policjanci z mysłowickiej drogówki i patrolówki zatrzymali wskazany samochód na ulicy Stokrotek. Za kierownicą siedziała 31-letnia mieszkanka Katowic, która oświadczyła, że przyjechała w to miejsce po swojego męża i synka. Stróże prawa wyczuli od kierującej silną woń alkoholu, w związku z czym, zbadali ją na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał, że kobieta miała 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie czynności z nietrzeźwą kierującą do komendy zgłosili się właściciele trzech pojazdów, które uszkodziła kobieta w trakcie swojej niebezpiecznej jazdy ulicami Mysłowic. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

O jej dalszym losie zadecyduje teraz sąd, grozi jej do 3 lat więzienia i utrata samochodu.

Źródło: KMP Mysłowice