Strona główna /
Interwencje / Hulajnoga elektryczna z promilami…
26.01.2024

Hulajnoga elektryczna z promilami…

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali dziś 38-latka, który jechał ulicą Brzezińską na hulajnodze elektrycznej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,3 promila. Za nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym na kwotę 2500 zł.

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali ulice miasta, gdy na ulicy Brzezińskiej ich uwagę zwrócił mężczyzna, jadący elektryczną hulajnogą. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 38- latek z Mysłowic miał w organizmie 1,3 promila. Spotkanie z drogówką skończyło się dla 38-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Kilka ważnych zasad, które obowiązują w trakcie korzystania z hulajnogi elektrycznej:

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad:

  • jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,
  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszym

Źródło: KMP Mysłowice