Strona główna /
Interwencje / Akcja „Trzeźwość” w mroźny poranek
09.01.2024

Akcja „Trzeźwość” w mroźny poranek

Mysłowiccy policjanci 8 stycznia br. prowadzili na terenie naszego miasta działania w ramach akcji "Trzeźwość". Mundurowi przebadali setki kierujących, kończąc jazdę jednego, który tego dnia nie powinien wsiadać za kierownicę. O losie 37-latka z Katowic zadecyduje teraz sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas działań, mysłowiccy mundurowi zakończyli dalszą jazdę jednego kierującego, który nie powinien w tym dniu wsiadać za kierownicę.

O godzinie 8.50 na ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Peugeotem 37-letniego mieszkańca Katowic, którego wynik alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

O losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP Mysłowice