Strona główna /
Interwencje / Nietrzeźwy poniedziałek na ulicach Mysłowic
16.01.2024

Nietrzeźwy poniedziałek na ulicach Mysłowic

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj rano działania "Trzeźwość". Mundurowi zakończyli jazdę 5 kierujących samochodami, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas porannych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę pięciu kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 1 osobę w stanie nietrzeźwości i 4 osoby w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 04:55na ulicy Obrzeżnej Zachodniej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą Toyotą 48-letnią mieszkankę Katowic, której wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,38 promila.

Kilkanaście minut później  na ulicy Mikołowskiej do kontroli został zatrzymany kierujący Renault 43-letni mieszkaniec Katowic, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,30 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny 54-letni kierujący został zatrzymany do kontroli o godzinie 6:05 na ulicy Oświęcimskiej. Mężczyzna prowadził swoją Toyotę mając 0.42 promila alkoholu w organizmie.

O godzinie 6:33 na ulicy Bratków uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący Renault 39-latek z Mysłowic. Mężczyzna poruszał się swym pojazdem mimo, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni tego dnia kierujący w stanie po użyciu alkoholu został zatrzymany o godzinie 17:00 na ulicy Sosnowieckiej. Kierujący Dacią 52-latek, zamieszkały w Mysłowicach miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna ten posiadał również dwa zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach.

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Źródło: KMP Mysłowice