Strona główna /
Interwencje / Akcja „Trzeźwość” na ulicach Mysłowic
04.01.2024

Akcja „Trzeźwość” na ulicach Mysłowic

Mysłowiccy policjanci 2 stycznia br. od samego rana prowadzili na terenie naszego miasta działania w ramach akcji "Trzeźwość". Mundurowi przebadali 570 kierujących, kończąc jazdę trzem, którzy tego dnia nie powinni wsiadać za kierownicę. O losie trzech mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas dzisiejszych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę trzech kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę. Policjanci zatrzymali 2 osoby, prowadziły swój pojazd w stanie nietrzeźwości i jedną, która znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu.

O godzinie 4:40 na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Oplem 60-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten dodatkowo kierował swoim samochodem, nie posiadając do tego uprawnień.

Kolejny kierujący zatrzymany został na ulicy Jasińskiego po godzinie 6.00. 39-letni mieszkaniec Imielina prowadził swojego Mercedesa w stanie po użyciu alkohol. Wynik badania alkomatem wskazał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Trzeci z nietrzeźwych kierujących „wpadł” w ręce policjantów tuż po godzinie 9.00 na ulicy Mickiewicza. Kierujący Fordem 19-letni mieszkaniec Mysłowic, miał w organizmie ponad 1,1 promila alkoholu.

O losie nieodpowiedzialnych mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP Mysłowice