Strona główna /
Wydarzenia / WALENTYNKI DOBRZE BRZMIĄCE – koncert
07.02.2024

WALENTYNKI DOBRZE BRZMIĄCE – koncert

Propozycją Mysłowickiego Ośrodka Kultury na spędzenie dnia zakochanych jest koncert zespołów Roboty na Wysokości, LAB i songwritera Marka Mantry. Gdzie, jeśli nie w Mysłowicach najlepiej jest dać porwać się hipnotyzującym dźwiękom gitary? Walentynki zabrzmią bardzo dobrze na scenie, a na holu głównym pojawią się dodatkowe atrakcje - fotobudka dla zakochanych i singli, która umożliwi uwiecznienie romantycznych chwil.

Data: 14 lutego 2024r. /środa/
Godzina: 18:30
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury Grunwaldzka 7
Bilety dostępne są na portalu Kup Bilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/118432 oraz w kasach MOK-u.

LAB to odpowiedź na to co dzieje się na ulicach miast, aktualny komentarz w muzycznej pigułce. LAB rozgrywa się w tramwajach, autobusach, miejskich parkach czy pustych salach kinowych. Lab to śmiech, empatia i nienaturalnie dzika miłość w czystej postaci. LAB obserwuje, krzyczy i chce więcej – tylko więcej.
Zespół LAB został założony w styczniu 2020 r. jako nowy projekt muzyków związanych z takimi zespołami jak: Animators, Don’t You Bear, Niadara czy Negatyw. Większość utworów powstała w trakcie pierwszego lock downu Roboty na Wysokości – zespół powstał w 2008 r. choć muzycy znają się od lat 90-tych. W 2010 roku ujawnili się krążkiem pt. Studio Huta. Na przestrzeni lat każdy z nich był zaangażowany w inne zespoły: Locomotive Sun, No More Electro, Iowa Super Soccer, Natalie Loves You, okazyjnie muzykując w różnych konfiguracjach. Współpracowali też z Teatrem Rawa, opracowując muzykę do spektaklu pt. Kabaret Ponurego Żartu.
Po latach wracają ze piosenkami o bardziej popowym charakterze, które zamykają się w kolejną płytę. Nowe otwarcie to świeża energia. Do zespołu dołącza perkusista Przemek Borowiecki (100-nka, Moon Hoax, Abradab). Robo lubią żonglować stylistyką. Choć dziś idą w kierunku prostych form, nie wykluczają w przyszłości muzycznych wolt. Działają na własnych zasadach. Bez menadżera, wytwórni i wygórowanych oczekiwań. Podstawą jest wspólna pasja i wieloletnia przyjaźń.
Mark Mantra (Indie rock, Electronica) to śpiewający w rodzimym języku producent i songwriter pochodzący z południa Polski, mający na koncie współpracę m.in. z muzykami grup Lenny Valentino czy Myslovitz. Swoją twórczością zabiera słuchaczy w eklektyczną podróż, od delikatnych ballad po dynamiczną elektronikę. Konsekwentnie przeciera swój artystyczny szlak, starając się łączyć nowoczesną estetyką z najlepszymi znamionami songwritingu, gdzie tekst spełnia równorzędną funkcję z warstwą muzyczną. Jego muzyka była prezentowana m.in. w Radio 357, PR3, PR4 i PR1 Polskiego Radia, Radiu Kraków, Radiu Białystok, Radiu Katowice, a także w Radiu Kampus, czy Radiospacji. Jego ostatnie single, jak „Wyrzuty sumienia”, czy „Pół na pół” były prezentowane przez serwisy Spotify i Tidal wśród najlepszych utworów polskiej muzyki alternatywnej na takich playlistach jak „Fresh Finds Polska”, czy „Alternatywna Polska”. 14 października swoją premierę miała jego pierwsza płyta „Przewrotne piękno”.