Strona główna /
Wydarzenia / Sobotnia Parada Hitów
21.08.2023

Sobotnia Parada Hitów

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na ostatnią już Sobotnią Paradę Hitów w tym sezonie!
26 sierpnia /sobota/ godzina 17:00
Park Zamkowy w Mysłowicach
Wstęp wolny
Harmonogram wydarzenia:
godzina 17:00
Freje
Duet małżeński tworzony przez Celinę i Mirka Frej z Tarnowskich Gór. Oboje śpiewają, Mirek gra też na instrumentach klawiszowych oraz na akordeonie. Celina Frej pisze teksty piosenek, Mirek jest kompozytorem. Jako duet małżeństwo występuje już od 1991 roku, niemniej pierwsza płyta została wydana dopiero w 2010 roku. Zespół rozpoczynał od repertuaru coverowego, na obu jego płytach znalazły się jednak wyłącznie piosenki autorskie. Duet Śpiewa zarówno w gwarze śląskiej, jak też w języku literackim. Piosenki opowiadają o rodzinie, życiu, miłości, utrzymane są w stylu biesiadnym, tanecznym, w niektórych utworach słychać wpływy muzyki country oraz muzyki disco lat 80’.
godzina 18:30
Golden Mix
Golden Mix to zespół, który na rynku muzycznym istnieje od wielu lat, jednak oficjalnie grupa powstała w 2007 roku. Celem zespołu było, jak sama nazwa wskazuje, miksowanie tanecznych kawałków. Podczas występów formacji każdy fan znajdzie coś da siebie, dzięki jej bogatemu repertuarowi. Skład zespołu przez lata dość intensywnie się zmieniał. Aktualnie, grupę tworzą: niezmiennie Kazimierz Sas, Karol Hadrych – kompozytor i wokalista oraz piękna i zdolna piosenkarka Martyna. Muzyka Golden Mix to połączenie pop i dance, nie brakuje też wolniejszego balladowego brzmienia.
godzina 20:00
Kapela Górole
Pierwotnie zespół nagrywał utwory taneczne, lekkie w odbiorze, inspirowane podhalańską tradycją i folklorem. Niejednokrotnie sięgał również do starych zapomnianych już piosenek o charakterze biesiadnym. W ten sposób powstała seria ośmiu płyt zatytułowanych „Góralska Zabawa”. W międzyczasie zespół zafascynował się muzyką z różnych regionów świata. W wyniku powstała kolejna seria płyt „Kobiety, Wino i Śpiew”. Taneczne przeboje z tej serii zyskały dużą popularność wśród słuchaczy i często goszczą w rozgłośniach radiowych. Piosenki Dała Byk Ci Dała, Kesera, Rajski ptak, Słoneczko na Niebie wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów.