Strona główna /
Wydarzenia / Promenada otwarta oficjalnie!
10.09.2021

Promenada otwarta oficjalnie!

W dniu wczorajszym nastąpiło uroczyste i oficjalne otwarcie najpiękniejszego jak dotąd w Mysłowicach zielonego miejsca - Parku Promenada. Piękna, słoneczna pogoda dopisała, co przysporzyło jeszcze większego prestiżu uroczystościom.

W wydarzeniu wzięli udział: władze miasta Mysłowice na czele z Prezydentem Dariuszem Wójtowiczem, kierownicy instytucji kultury, Prezesi i Dyrektorzy miejskich jednostek, pracownicy Muzeum Miasta na czele z Dyrektorem Adamem Plackowskim, pracownicy IPN, radni RM Mysłowice: Agnieszka Harmata, Piotr Styczen, Andrzej Dombek, Młodzieżowa Rada Miasta, nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół a także mieszkańcy.

Po części oficjalnej, wszyscy w rytm Orkiestry KWK „Mysłowice-Wesoła” ruszyli na I Historyczny Spacer, który zakończył się przy odresteurowanym źródełku. Tam wysłuchano krótkiej lekcji historii, którą przewdstawił w bardzo interesujący sposób, pracownik Muzeum Miasta Mysłowice.

Na koniec każdy chętny mógł złożyć swój wpis w księdze pamiątkowej.

Nasza redakcja była zauroczona całą uroczystością, piękna zieleń, kwitnące i pachnące róże i ta słoneczna aura. Zachęcamy mieszkańców Mysłowic, aby odwiedzali te nasze „zielone płuca” póki aura dopisuje. Tuż za stadionem Lechii 06, naprzeciw źródełka jest nowy, bardzo dobrze wyposażony plac zabaw, dlatego zabierajcie swoje dzieciaki i bawcie się i cieszcie sięcałymi rodzinami.

Poniżej przedstawiamy relację foto.