Strona główna /
Wydarzenia / „Pół na pół” – spektakl
29.07.2021

„Pół na pół” – spektakl

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo… "Pół na pół" to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem.

26 września 2021 r.
godz. 19:00
MOK Brzezinka / Laryska 5

BILETY:
Przedsprzedaż 19.07.2021-1.08.2021
Cena: 50 zł
Do nabycia w Kasie MOK Grunwaldzka 7 oraz na portalu Kup Bilecik
Sprzedaż regularna 2.08-26.09
Cena: 60 zł
Do nabycia w Kasach MOK Grunwaldzka 7 i Laryska 5 oraz na portalu Kup bilecik (Link do strony znajdziecie poniżej)

„Pół na pół”
Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…
„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Robert i Dominik, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”
Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.
Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, potem nasza w Nowym… Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów. Polską, naszą już 60 000 i 600 osób i… idziemy dalej… IDZIEMY NA REKORD, CHODŹCIE Z NAMI !
Spektakl odbędzie się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. Na sali widowiskowej obowiązuje dystans społeczny oraz zasłonięcie nosa i ust.

Źródło: MOK