Strona główna /
Wydarzenia / Płoną odpady w Siemianowicach. Są zalecenia!
10.05.2024

Płoną odpady w Siemianowicach. Są zalecenia!

Ogień wybuchł przy ulicy Wyzwolenia w Siemianowicach Śląskich. Jak udało się ustalić, płonie składowisko odpadów - najprawdopodobniej występują tam chemikalia. Prewencyjnie prosimy o zamknięcie okien i w miarę możliwości o pozostanie w domach – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich Łukasz Pietrzyk.

Podobne komunikaty o pozostaniu w domach publikują prezydenci sąsiednich miast. Podobny apel wystosował Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic: – W związku z wciąż unoszącą się chmurą dymu, mieszkańców prosi się o szczelne zamknięcie okien i w miarę możliwości nieprzebywanie na zewnątrz. Na bieżąco będziemy informować o sytuacji.

Z ogniem walczą zastępy straży pożarnej z Siemianowic i miast sąsiedzkich.  Z wstępnych informacji wynika, że powierzchnia pożaru wynosi 20 metrów na 20 metrów oraz 5 metrów wysokości. Na ten moment nie zostały wydane ostrzeżenia dla mieszkańców, w których byłaby prośba np. o zamykanie okien.

Aż strach pomyśleć, co byłoby gdyby podobny scenariusz wydarzył się w Mysłowicach. Nasze składowisko było wielokrotnie większe i zawierało tysiące ton trucizn. Na szczęście, dzięki determinacji władz, odpadów niebezpiecznych w dzielnicy Brzezinka już nie ma.