Strona główna /
Sport / RUGBÓRKA, czyli barbórka z Hegemonami
01.12.2023

RUGBÓRKA, czyli barbórka z Hegemonami

Hegemoni będą świętować Barbórkę na swój sposób. Z okazji święta górników rugbyści z Mysłowic zapraszają wszystkich miłośników rugby na Rugbórkę, czyli Barbórkę w wersji rugbowej. Hegemon Mysłowice po raz pierwszy zaprezentuje się w nowych strojach, na których znalazło się logo fundacji Iskierka. Klub z Mysłowic nawiązał współpracę z fundacją, która pomaga dzieciom chorym na nowotwory i dzięki temu przed sobotnim spotkaniem zawodników na boisko wyprowadzą podopieczni Iskierki.

Rugbyści i górnicy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.Nie chodzi tu tylko o siniaki, otarcia, stalowe nerwy i oczy dookoła głowy. Z reguły śląski sport kojarzony jest z piłka nożną, ale po II wojnie światowej pierwsze polskie kluby rugby powstawały właśnie tu, na Śląsku.

Wydarzenie to jednak ze względu na panujące warunki wyjątkowo nie odbędzie się w Mysłowicach, ale w Gliwicach, gdzie w sobotę 2 grudnia o godz. 19:00, na boisku w hali pneumatycznej przy ul. Ceglarskiej 40a, odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Śląska a zespołem Frogs Warszawa. Reprezentacja Śląska będzie składać się z zawodników Hegemona Mysłowice oraz ich kolegów z Częstochowy, Rudy Śląskiej i Bytomia, którzy specjalnie na tę okazję postanowili połączyć siły z mysłowiczanami.

Klub nawiązał współpracę z fundacją Iskierka, która od lat pomaga dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi i zapowiedział także, że Hegemoni będą asystować Świętemu Mikołajowi w odwiedzinach dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.