05.12.2023

Sportowe podsumowanie tygodnia

Miniony weekend przyniósł wiele sportowych emocji!
Ju jitsu:
2 grudnia br. Klub Sztuk i Sportów Walki Shogun na Mistrzostwach Europy IMAF Triple Championships w Niemczech zdobyli 24 medale: 7 złotych, 7 srebrnych, 10 brązowych! Następnie 3 grudnia w hali MCKiS Jaworzno odbył się III GRAND PRIX Polski
w JU-JITSU, Zawody Mikołajkowe. Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Dwóch zawodników stanęło na najwyższym podium, a ich kolega wrócił ze srebrem. 2 grudnia br. zawodniczka Roan Fight Club Mysłowice zdobyła pierwsze miejsce na zawodach BJJ Cracow Cup organizowanych w Skale przez Małopolską Ligę Ju Jitsu.
Siatkówka:
2 grudnia br. zawodniczki Lechia Volleyball Mysłowice pokonały drużynę SPS Częstochowa 2:0! Emocji nie brakowało! Lechia Volleyball Mysłowice. Młodziczki II z Silesii Volley wzięły udział w turnieju w Pyskowicach – wygrały pierwszy mecz 2:1 z Lechią Volleball Mysłowice II, drugi mecz po ciężkim kolejnym tie-breaku z KSS „Gumisie” Pyskowice przegrały 2:1.

Młodziczki I podczas Wataha Turniej Mysłowice przegrały pierwsze spotkanie z JKS SMS Jastrzebie 0:2 i drugie z MKS Zawiercie 1:2.
A w niedzielę odbył się turniej czwórek, w którym mysłowicki klub wystawił cztery drużyny zawodniczek. Dziewczyny wywalczyły drugie miejsce w grupie
Judo:
UKS Karkosz Team 2 grudnia br. w Kątach Wrocławskich odbył się Turniej Przyszłych Olimpijczyków, jeden z cyklu International Judo league, podczas którego UKS Karkosz Team zdobył łącznie 11 medali. 3 grudnia br. klub zdobył II miejsce w klasyfikacji końcowej International Judo League . Zawodnicy we wszystkich turniejach zdobyli łącznie 55 medali: 17 złotych, 16 srebrnych, 22 brązowych.
Cheerleading:
Niesamowite dziewczynki z Cheer Move Mysłowice zdobyły kolejny puchar — I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Akcent Cup.
Piłka ręczna:
MKS WiRy Siódemka Mysłowice zapewnili emocjonujące spotkanie z UKS Rokietnica 31 Zabrze, wygrywając 25:26.
Gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom!