Strona główna /
Sport / Awans uczniów Sportowej do finałów wojewódzkich
24.11.2023

Awans uczniów Sportowej do finałów wojewódzkich

23.11.2023 r. w Chybiu uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej wywalczyli awans do finałów wojewódzkich w tenisie stołowym.
Drużyna chłopców w składzie: Andrzej Ratka, Igor Ptak, Rafał Rudecki zdobyła 1 miejsce. Drużyna dziewcząt w składzie: Zuzia Sikora, Hanna Ziętek, Julia Skórnóg wywalczyła 2 miejsce.

W meczu decydującym o bezpośredni awans nadzwyczajnie dobrze zagrała Zuzia Sikora. W pierwszym pojedynku z Tychami Zuza grała z nr.1 przeciwnej drużyny, zawodniczką kadry województwa śląskiego J. Zbijowską. Przegrywając 0:2 w setach, mysłowiczanka doprowadziła do wyniku 2:2 i wygrała w decydującym secie 11:8. Równolegle H. Ziętek grała z A.Brzozą, z którą przegrała tydzień wcześniej na zawodach klubowych. Dziewczęta ze Sportowej walczyły nadzwyczajnie dobrze. Hania wygrała 3:1 w setach. W grze podwójnej, po zaciętym 5 setowym meczu dziewczęta wygrały 3:2 w setach i 11:9 w decydującym. Ostatni punkt zdobyła Zuzanna, która popisała się pięknym uderzeniem z backhandu.
Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów i trenera!