Strona główna /
Mysłowice na Językach / Zakup specjalistycznego drona
04.04.2024

Zakup specjalistycznego drona

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w imieniu naszego miasta Wiceprezydent Wojciech Chmiel odebrał symboliczny czek na kwotę 224 321 zł.
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja informująca o działaniach dotyczących rozwoju energetyki rozproszonej opartej o OZE wraz z uroczystym wręczeniem symbolicznych czeków przedstawicielom gmin laureatom konkursów w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza.
W ramach II edycji Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza 74 gminy otrzymały dofinansowanie w wysokości 15,7 miliona złotych na działania antysmogowe. Jest to wyraźny sygnał, że nasz region stawia na zdrowie mieszkańców, a także zielone, ekologiczne rozwiązania.
W imieniu naszego miasta symboliczny czek na kwotę 224 321 zł odebrał Wiceprezydent Wojciech Chmiel. Otrzymana kwota dotacji zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego drona wyposażonego w kamerę i system teledetekcyjny oraz badający skład dymu, a także przeszkolenie pracowników urzędu i Straży Miejskiej.
Fot: UMWŚL