Strona główna /
Mysłowice na Językach / Wielka szansa dla CKZiU w Mysłowicach!
31.05.2024

Wielka szansa dla CKZiU w Mysłowicach!

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach zostało wytypowane jako jedna z 5 szkół z województwa śląskiego, które zostały zaproszone do udziału w projekcie realizowanym w ramach Automotive StrefAcademy KSSE.

30 maja br. II Zastępca Prezydenta Miasta Mateusz Targoś, Naczelnik Wydziału Edukacji Sonia Wójcik oraz dyrekcja i przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym cykl warsztatów montażu silników GEN3 EB2LTx organizowanym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. 

Celem projektu Automotive StrefAcademy KSSE jest stwarzanie możliwości współpracy między szkołami kształcącymi w zawodzie a zakładami z branży motoryzacyjnej działającymi w KSSE.  Dzięki Radnemu Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski mysłowicka placówka oświatowa uczestniczy w tym projekcie i mamy niepowtarzalną okazję stać się „Ośrodkiem Dydaktycznym KSSE – STELLANTIS”, który w przyszłości będzie szkolić kaskadowo następne szkoły w regionie z montażu i obsługi silników samochodowych.