Strona główna /
Kultura i Edukacja / Mała filharmonia w Podróży
05.04.2022

Mała filharmonia w Podróży

Mała Filharmonia w Podróży to cykl 8 mini-koncertów dla dzieci w wieku od 3 roku życia. Pomysł ten jest rozwinięciem kameralnych muzycznych spotkań o nazwie „Maluchy są dźwięczne”, które są prowadzone w Klubie 100 Pociech w MOK'u na Grunwaldzkiej oraz w naszej filii na Wesołej.

Mała Filharmonia w Podróży
The Best of GITARA
10 kwietnia 2022 r., godz. 10:00
MOK Grunwaldzka 7

 

Klub 100 Pociech jest tworzony wspólnie z Panią od muzyki – Dorotą Banaś, skrzypaczką, animatorką, „gordonowską” przewodniczką i laureatką nagrody „Słoneczników” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci” za najciekawsze inicjatywy rozwojowe dla dzieci.
Klubowicze rosną, a wraz z ich rozwojem rosną oczekiwania i ciekawość. Stąd projekt edukacyjny, który będzie wspierał kompetencje muzyczne i chęć uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Spotkania łączą kilka form: koncert, audycję muzyczną, interakcję i zabawę. Dzieci zobaczą i usłyszą wielość instrumentów, będą mogły posłuchać ciekawostek z historii muzyki i poznać mechanizmy działania instrumentów. Dodatkowo Pani Dorota, jako prowadząca spotkanie, włączy uczestników w detektywistyczne poszukiwania wesołych, śpiewnych melodii. Opowieści słowne i dźwiękowe będą okraszone piosenkami, które rozbawią z pewnością nie tylko najmłodszych.
Każdy koncert ma innego bohatera. Dotąd w roli głównej występowali: perkusja oraz światowe sławy kompozycji, jak Bach, Beethoven i Bizet. A czego możemy spodziewać się w kwietniu, poza wiosną oczywiście? Otóż głównym bohaterem naszego spotkania będzie GITARA.
Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów na świecie. Spotykamy ją i w filharmonii i na koncercie rockowym. Na scenie MOK’u pokażą młodym odbiorcom jej różne oblicza i możliwości; będzie klasycznie, rozrywkowo, po hiszpańsku i na rockowo. Zabrzmi też radosna wiosenna muzyczka na skrzypcach i nowe wesołe piosenki dla najmłodszych.
Na gitarze zagra Szymon Gołąbek – pedagog, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej.
Mysłowicki Ośrodek Kultury uczy i bawi i zaprasza na koncert całe rodziny.
Bilety znajdziecie tutaj: https://www.kupbilecik.pl/…/Ma%C5%82a+Filharmonia+w…/
15 zł/dziecko 3+, 20 zł/osoba dorosła
Uwaga Drogi Rodzicu! Jeśli chcesz zabrać ze sobą maluszka, który nie ukończył jeszcze 3 lat, to oczywiście możesz to zrobić, sadowiąc je na kolanach 😉 Najmniejsi uczestnicy mają wstęp wolny 😊 Przypominamy także, że nadal obowiązuje karta Dużej Rodziny 3+, która gwarantuje zniżkę 25 %.
Źródło: MOK