Strona główna /
Kultura i Edukacja / Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Przedszkolu nr 16
06.04.2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Przedszkolu nr 16

Wczoraj Przedszkolu nr 16 odbyła się piękna uroczystość z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy o tym, czym jest autyzm oraz zwrócenie uwagi na to, że w naszym środowisku mogą być osoby, które są nim dotknięte.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania Gości przez dyrektora przedszkola Panią Martę Ostrowską i krótkiego filmiku na temat funkcjonowania osób z autyzmem. Później odbył się bardzo ciekawy wykład prowadzony przez Panią Natalię Bartkowiak – specjalistę – logopedę w Zespole Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich. Pani Natalia zdobywała doświadczenie w wielu ośrodkach klinicznych na oddziałach wentylacji mechanicznej oraz rehabilitacji neurologicznej. Na co dzień pracuje z dziećmi posiadającymi różne deficyty komunikacyjne o różnym podłożu.
Po wykładzie odbył się występ przedszkolaków, a następnie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Serce dla Autyzmu”. Pośród wielu prac, które zostały dostarczone do placówki jury wytypowało I, II, dwa III miejsca oraz wyróżnienia.
Jednogłośnie:
III MIEJSCE – Emilia Malepszy oraz Emilia Ogrodnik
II MIEJSCE – Lena Jakubas
I MIEJSCE – Hanna Wrona
oraz 8 wyróżnień.
Nagrody i dyplomy wręczone zostały przez Pana Wiceprezydenta Wojciecha Chmiela oraz Panią Naczelnik Wydziału Edukacji – Małgorzatę Słoninę.
W godzinach popołudniowych  w Przedszkolu nr 16 odbyły się bezpłatne konsultacje dla rodziców i opiekunów dzieci, udzielane przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Miał również miejsce mini wykład prowadzony przez P. Agnieszkę Rojek o pozytywnej dyscyplinie.
Przedszkole nr 16 całym sercem jest z osobami dotkniętymi autyzmem!
Źródło: Przedszkole nr 16 w Mysłowicach