Strona główna /
Interwencje / Za kierownicą po alkoholu…
27.03.2024

Za kierownicą po alkoholu…

Policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzili w ostatnim czasie wzmożone kontrole trzeźwości zarówno kierujących samochodami jak i rowerzystów. Niestety, od piątku do poniedziałku zakończyli oni dalszą jazdę aż czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi zatrzymali również dwóch rowerzystów, którzy tego dnia powinni poruszać się pieszo.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W piątek chwilę przed 8.00 na ulicy Mikołowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem 46-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,24 promila.

W sobotę tuż przed 9.00  na ulicy Ziętka do kontroli został zatrzymany kierujący Volkswagenem 52-letni mieszkaniec Mysłowic, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,30 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany do kontroli o godzinie 12:00 na ulicy 3-go Maja. Mężczyzna jechał na rowerze mając 0.21 promila alkoholu w organizmie. 41-latek ukarany został mandatem karnym w kwocie 1000 złotych.

W poniedziałek o godzinie 5.00 na ulicy Pawła Jasińskiego uwagę stróżów prawa zwrócił kierujący BMW 35-latek z Katowic. Mężczyzna poruszał się swym pojazdem mimo, że miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany na ulicy Tulipanów, gdzie jechał na swoim rowerze mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. 47-latek z Mysłowic ukarany został mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Ostatni tego dnia kierujący w stanie po użyciu alkoholu został zatrzymany o godzinie 7.50 na ulicy Obrzeżnej Zachodniej. Kierujący MANem, z naczepą 54-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie 0,5 promila alkoholu.

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Źródło: KMP Mysłowice