Strona główna /
Interwencje / Miała prawie 2,4 promila, usiadła za kierownicą…
28.03.2024

Miała prawie 2,4 promila, usiadła za kierownicą…

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali wczoraj na ulicy Imielińskiej 42-letnią mieszkankę Imielina, która nie powinna tego dnia siadać za kierownicą. Kobieta kierowała swoim Chevroletem, mając prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie grozi za to kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z nowymi przepisami sąd zdecyduje też o przepadku pojazdu.

Policjanci z mysłowickiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Imielińską. Około godziny 7.00 mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą Chevroletem, od której wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letnia mieszkanka Imielina kierowała mając prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali kobiecie prawo jazdy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali i zabezpieczyli również samochód, sporządzając protokół tymczasowego zajęcia pojazdu mechanicznego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z nowymi przepisami, sąd zdecyduje o przepadku pojazdu.

Policjanci przypominają, że od 14 marca obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Alkohol u kierowcy, który jest pod jego wpływem, zdecydowanie obniża zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie też wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca, to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie!

Źródło: KMP Mysłowice