Strona główna /
Interwencje / Sprawca licznych kradzieży w rękach mysłowickich policjantów
04.03.2024

Sprawca licznych kradzieży w rękach mysłowickich policjantów

Policjanci z Mysłowic zatrzymali 33-latka, który trudnił się kradzieżami w dyskontach. Łącznie w okresie od listopada do stycznia łupem Mysłowiczanina padły artykuły spożywcze i kosmetyczne na łączną kwotę 4137 złotych. Ponadto mężczyzna dokonał dwukrotnie płatności przywłaszczoną kartą płatniczą. 33-latek był już karany za podobne przestępstwa, w związku z czym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Mysłowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od listopada do stycznia trudnił się kradzieżami w dyskontach jednej z sieci. Mężczyzna dokonał kilku kradzieży,a jego łupem padał głównie alkohol, artykuły kosmetyczne oraz słodycze. Łączna wartość skradzionego przez 33-latka mienia to 4137 złotych.

Mysłowiczanin dokonywał również płatności przywłaszczoną kartą płatniczą. 1 stycznia 2024 r. dwukrotnie płacił cudzą kartą za zakupy na łączną kwotę 160 złotych. Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi mu do 15 lat więzienia, gdyż działał on w warunkach tzw. recydywy. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP Mysłowice