Strona główna /
Interwencje / Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka
06.03.2024

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

Policjanci z Mysłowickiej komendy dzięki reakcji świadka zatrzymali 36-latka, który uderzył w bariery na terenie Katowic a następnie kontynuował swoją jazdę. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna ten od 2020 roku miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z mysłowickiej komendy otrzymali w poniedziałek zgłoszenie od świadka, który widział jak kierujący jadący przed nim uderzył w bariery na terenie Katowic a następnie kontynuował swoją jazdę już w Mysłowicach. Dzięki informacjom przekazywanym przez zgłaszającego stróże prawa zatrzymali sprawcę na ulicy Szopena chwilę przed godziną 22.00. W chwili zatrzymania kierujący oplem miał ponad 2.66 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto, wobec 36-latka Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej zastosował w 2020 roku dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna po nocy w areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice