Strona główna /
Interwencje / PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ALKOHOL I NARKOTYKI”
05.01.2023

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ALKOHOL I NARKOTYKI”

W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego kolejny raz prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W Mysłowicach mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.
W trakcie działań na drogach pojawiły się wzmożone patrole ruchu drogowego, których zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci mysłowickiej drogówki przebadali w sumie kilkuset kierujących, z których troje okazało się pod wpływem alkoholu. Tego dnia rekordzista  podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie uzyskał wynik 1,05 promila. Wszyscy kierujący będący pod wpływem alkoholu za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierują też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Źródło: KMP Mysłowice
Foto: jazdapopijaku.pl