Strona główna /
Interwencje / Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości
04.10.2022

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna "wpadł" 01 października na ul. Obrzeżnej Północnej, gdzie przekroczył prędkość o 86 km/h. Najbliższe 3 miesiące spędzi bez uprawnień do kierowania. Będzie też musiał zapłacić 2500 zł mandatu. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w sobotę (01.10) pomiar prędkości na ul. Obrzeżnej Północnej. Miejsce to jest obszarem zabudowanym, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Około godziny 17:00 na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego pojawił się wynik 136 km/h. To aż o 86 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Mundurowi natychmiast zatrzymali pędzącego audi mężczyznę. Kierującym okazał się 31-letni obywatel Ukrainy. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 15 punktami karnymi.

Mundurowi przypominają, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Mysłowice