Strona główna /
Interwencje / Dwoje nietrzeźwych kierujących
13.02.2024

Dwoje nietrzeźwych kierujących

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj od rana działania "Trzeźwość". Mundurowi zakończyli jazdę 2 kierujących samochodami, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas wczorajszych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę dwóch kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę.

O godzinie 04:55 na ulicy Krakowskiej stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującą Toyotą 40-letnią mieszkankę Jaworzna, której wynik alkoholu w organizmie wskazał 1,2 promila.

Godzinę później na ulicy Murckowskiej do kontroli został zatrzymany kierujący Oplem 42-letni obywatel Ukrainy, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,5 promila.

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, ich prawa jazdy zostały zatrzymane przez policjantów.

Źródło: KMP Mysłowice