Strona główna /
Interwencje / Akcja „Prędkość” na ulicach Mysłowic
14.02.2024

Akcja „Prędkość” na ulicach Mysłowic

Policjanci z mysłowickiej drogówki przeprowadzili wczoraj akcję "prędkość" kontrolując w kilku miejscach naszego miasta prędkość poruszających się samochodów. Mundurowi zatrzymali 31 osób, które w tym dniu jechały zbyt szybko. Od lat, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, dlatego policjanci apelują o rozsądek za kierownicą.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania polegające na prowadzeniu statycznej kontroli prędkości w kilku miejscach naszego miasta. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 31 kierowców, którzy tego dnia zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Mundurowi nałożyli 29 mandatów karnych oraz zastosowali 2 pouczenia.

Od wczoraj na ulicach Mysłowic spotkać można też nowy radiowóz, którym poruszają się policjanci ruchu drogowego, a którego zakup w połowie sfinansował Urząd Miasta w Mysłowicach.

Źródło: KMP Mysłowice