Strona główna /
Wydarzenia / Rekordowe środki na wymianę pieców w Mysłowicach to fakt!
07.02.2021

Rekordowe środki na wymianę pieców w Mysłowicach to fakt!

Jeszcze nigdy nasze miasto nie wydawało tylu środków na walkę ze smogiem. Na wniosek radnych, tylko w dwóch ostatnich latach na wymianę pieców przekazano blisko 5 milionów złotych. Poprzedni Prezydent Edward Lasok na ten cel wydatkował około 200 tys. zł. rocznie.

Dziś, ludzie którzy wspierali poprzednią władze, chcą wmówić mieszkańcom, że miasto wydaje za mało na walkę ze smogiem. Tworzą petycje i starają się zakłamać rzeczywistość. I pomyśleć, że nawet na dymie z komina robi się paskudną politykę w Mysłowicach!

Same środki miasta, to jednak nie wszystko. Mysłowiczanie mogą skorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. Aby to ułatwić, jako jedno z pierwszych miast w Polsce otworzyliśmy w naszym urzędzie Punkt Czystego Powietrza. W każdą środę, w Biurze Obsługi Mieszkańca pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska pomagają wypełnić odpowiedni wniosek.

Z uwagi na panującą pandemię prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie na konkretny termin.

Program Czyste Powietrze skierowany jest dla właścicieli / współwłaścicieli domów jednorodzinnych / wydzielonych lokali mieszkalnych, a dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Z podwyższonego poziomu dofinansowania mogą skorzystać osoby, których dochód nie przekracza 1 400 zł miesięcznie na osobą (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe).

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 575 001 992