Strona główna /
Wydarzenia / Ostatnia szansa na remont Przedszkola nr 12 – jutro sesja nadzwyczajna!
26.07.2021

Ostatnia szansa na remont Przedszkola nr 12 – jutro sesja nadzwyczajna!

Czy najemy się wstydu oddając pieniądze na remont przedszkola przy ulicy Prusa? Jeśli większość radnych nie weźmie udziału we wtorkowej sesji, to oddamy ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania z Metropolii GZM, a dzieci nadal będą uczyć się i bawić w paskudnym budynku.

Budynek przedszkola przy Prusa już dawno wymagał naprawy. Gdy wreszcie udało się pozyskać środki zewnętrzne na remont do przysłowiowej kropki na i pozostało tylko głosowanie radnych. Problem polega na tym, że tych ostatnich zabrakło podczas ostatniej sesji. W środowym posiedzeniu wzięła udział tylko dziesiątka radnych: Agnieszka Harmata, Adrian Panasiuk, Piotr Styczeń, Andrzej Dombek, Antoni Zazakowny, Artur Bula, Edward Lasok, Wiesław Tomanek, Sebastian Roncoszek i Jacek Klimas. A potrzebnych jest 12. Czy we wtorek 27 lipca radni znów zawiodą? Jeśli tak, to dzieciaki nie doczekają się kompleksowego remontu placówki. Zaplanowano poważne działania.

Zakres robót obejmuje między innymi: nową elewację, wymianę wszystkich okien i drzwi zewnętrznych, remont tarasów i schodów, montaż instalacji, budowę kotłowni gazowej i wymianę instalacji CO.

Czy radni staną na wysokości zadania. W okresie wakacyjnym wprawdzie nie odbywają się zwykłe sesje, ale tutaj sytuacja jest nadzwyczajna, bo ostateczny termin do podpisania umowy z wykonawcą mija 3. sierpnia. Co więcej radni w okresie wakacyjnym otrzymują diety w pełnej wysokości, więc tym bardziej powinni wziąć udział w obradach. Chyba, że w grę wchodzi polityka, ta najniższych lotów – im gorzej, tym lepiej. Oby tym razem tak nie było.

– Od dawna czekamy na te remont. Już naprawdę nie potrzeba dużo wysiłku, aby do niego doszło. Mamy nadzieję, że radni wezmą udział w sesji i inwestycja zostanie zrealizowana. Nasze dzieci tego potrzebują – mówią rodzice przedszkolaków przy Prusa.