Strona główna /
Wydarzenia / Mysłowicki Impro Live Festiwal
10.05.2023

Mysłowicki Impro Live Festiwal

Czym jest Mysłowicki Impro Live Festiwal? Festiwal prezentujący spektakle improwizowane zespołów: AD HOC, Bez Puenty impro oraz Kolektywu Impro Silesia. Widownia na MILFie będzie miała okazję zobaczyć trzy formaty improwizacji teatralnej: short forms, czyli krótkie formy komediowe, musical improwizowany oraz długoformatowy spektakl improwizowany. Przed częścią teatralną (zapisani wcześniej) uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spróbować swoich sił w impro na warsztatach prowadzonych przez improwizatorów z Krakowskiej grupy AD HOC.
Czym jest improwizacja?
Jest to forma teatralna prezentująca spektakl w całości improwizowany. Aktorzy tworzą akcję i dialogi na oczach publiczności. Nieprzewidywalna forma takiego występu nadaje się na komedie, dlatego też większość spektakli improwizowanych przybiera właśnie formę komediową a nie dramatyczną. Spektakle te pozwalają na aktywny udział widowni od której wychodzą inspiracje czy sugestie. Dzięki temu, iż widownia bierze czynny udział w wydarzeniu jest dowodem na to, że spektakle tego typu nie są reżyserowane.
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
13 maja /sobota/ godzina 17:30
Bilety: Cena karnetu: 50 zł
𝐔𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐤𝐮𝐩𝐮𝐣𝐚̨ 𝐛𝐢𝐥𝐞𝐭 𝐧𝐚 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐤𝐚𝐬𝐢𝐞 𝐌𝐎𝐊 𝐥𝐮𝐛 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐥𝐮 „𝐊𝐮𝐩 𝐛𝐢𝐥𝐞𝐜𝐢𝐤”. 𝐖 𝐝𝐧𝐢𝐮 𝐟𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥𝐮 𝐧𝐚𝐥𝐞𝐳̇𝐲 𝐳𝐠ł𝐨𝐬𝐢𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐳 𝐛𝐢𝐥𝐞𝐭𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐛𝐢𝐮𝐫𝐚 𝐟𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨, 𝐜𝐞𝐥𝐞𝐦 𝐨𝐝𝐞𝐛𝐫𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢𝐝𝐞𝐧𝐭𝐲𝐟𝐢𝐤𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐮𝐩𝐫𝐚𝐰𝐧𝐢𝐚𝐣𝐚̨𝐜𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐨 𝐰𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐮 𝐧𝐚 𝐌𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐤𝐢 𝐈𝐦𝐩𝐫𝐨 𝐋𝐢v𝐞 𝐅𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥.
KUP BILET
𝐍𝐀 𝐌𝐈𝐋𝐅𝐈𝐄 𝐖𝐘𝐒𝐓𝐀̨𝐏𝐈𝐀̨:
𝐁𝐞𝐳 𝐏𝐮𝐞𝐧𝐭𝐲 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐨 – grupa zawodowych aktorów, muzyków i wokalistów, która wspólnie – od ponad 2 lat – tworzy spektakle improwizowane. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewają na deski teatru improwizowanego. Występowali m.in. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach. W skład zespołu wchodzą: Dominika Józefczak, Natalia Bezegłów, Olia Kalniei, Natalia Ciszewska, Michał Kirker, Bartosz Ebert, Dawid Konefał, Krystian Giżyński.
Na festiwalu zespół zaprezentuje musical improwizowany „𝐓𝐫𝐚𝐥𝐚𝐥𝐚𝐧𝐝” 𝐳 𝐠𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐦 – 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐚 𝐓𝐫𝐞𝐦𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨.
Musicale impro są spektaklami około godzinnymi, z jedną fabułą, choreografią, piosenkami – widownia teatralna wymyśla tytuł musicalu a cały zespół … odgrywa to!
𝐆𝐫𝐮𝐩𝐚 𝐀𝐃 𝐇𝐎𝐂 – powstała w październiku 2008 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją komediową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jaki długie formy impro (pełnowymiarowe spektakle) – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Członkowie grupy swoją wiedzę i doświadczenie zdobywali na warsztatach z instruktorami z m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Austrii, Czech, Szwajcarii i Hiszpanii. AD HOC to kilkaset godzin występów i przeprowadzonych w całej Polsce warsztatów improwizacji. Grupa często gości na festiwalach teatralnych, kabaretowych i improwizacyjnych.
Na festiwalu zespół zaprezentuje „𝐖𝐢𝐞𝐜𝐳𝐨́𝐫 𝐊𝐨𝐦𝐞𝐝𝐢𝐢 𝐈𝐦𝐩𝐫𝐨𝐰𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞𝐣”.
Spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.
𝐊𝐨𝐥𝐞𝐤𝐭𝐲𝐰 𝐈𝐦𝐩𝐫𝐨 𝐒𝐢𝐥𝐞𝐬𝐢𝐚 – teatr improwizacji zrzeszający najlepszych improwizatorów Impro Silesia. Każdy spektakl jest unikatowy, tworzony na żywo w oparciu o sugestie publiczności. Członkowie Kolektywu IS to improwizatorzy, zawodowi aktorzy i muzycy, absolwenci Szkoły Impro Silesia, a swoje umiejętności szlifowali z najlepszymi instruktorami z Polski, Europy, Kanady i USA. Występują m.in. na deskach Teatru Korez, Teatru Rozrywki czy Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Na festiwalu zespół zaprezentuje: „𝐂𝐒𝐈: 𝐌𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐜𝐞”, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐤𝐫𝐲𝐦𝐢𝐧𝐚𝐥𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐠𝐚𝐝𝐤𝐢 𝐌𝐲𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐜 𝐳 𝐠𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐧𝐧𝐲𝐦 𝐮𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐦 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳𝐚 𝐆𝐚𝐣𝐝𝐲.
W Mysłowickim Impro Live Festiwalu udział weźmie także nasz jedyny i niepowtarzalny IMPRO BAND w składzie: Roman Jońca, Krzysztof Pszczółka oraz Mariusz Błonkała.
𝐇𝐀𝐑𝐌𝐎𝐍𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌 𝐅𝐄𝐒𝐓𝐈𝐖𝐀𝐋𝐔:
 • MOK Grunwaldzka, Sale Baletowe
  – 13:00 – 15:00 Warsztaty improwizacji teatralnej
 • MOK Grunwaldzka, Foyer
  – 16:15 – 17:15 Otwarcie biura festiwalowego
 • MOK Grunwaldzka, Sala Widowiskowa
  – 17:30 Inauguracja – otwarcie Mysłowickiego Impro Live Festiwalu
  18:00 – 19:00 Bez Puenty impro – „Tralaland”, musical improwizowany
  – 19:00 – 19:30 przerwa
  19:30 – 20:30 Grupa AD HOC – „Wieczór Komedii Improwizowanej”
  – 20:30 – 21:00 przerwa
  21:00 – 22:00 Kolektyw Impro Silesia – CSI: Mysłowice
  – 22:00 Zakończenie Festiwalu
______
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐈𝐌𝐏𝐑𝐎𝐖𝐈𝐙𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐓𝐄𝐀𝐓𝐑𝐀𝐋𝐍𝐄𝐉
13.05.2023 godzina 13:00 – 15:00
Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7 // Sale baletowe
𝐉𝐚𝐤 𝐳𝐚𝐩𝐢𝐬𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐧𝐚 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲?
1. Zapisać się telefonicznie: 𝟓𝟎𝟎 𝟏𝟖𝟔 𝟑𝟐𝟎
2. Dokonać przelewu na kwotę 30 zł (informacje potrzebne do przelewu poniżej)
BANK: ING Bank Śląski
NR KONTA: 23 1050 1214 1000 0023 5711 4632
TYTUŁ: Warsztat MILF – NAZWA WARSZTATU
! 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘 𝐃𝐋𝐀 𝐔𝐂𝐙𝐄𝐒𝐓𝐍𝐈𝐊𝐎́𝐖 𝐎𝐃 𝟏𝟔 𝐑𝐎𝐊𝐔 𝐙̇𝐘𝐂𝐈𝐀 !
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓 𝐈 – !! 𝐁𝐑𝐀𝐊 𝐖𝐎𝐋𝐍𝐘𝐂𝐇 𝐌𝐈𝐄𝐉𝐒𝐂 !!
𝐃𝐲𝐧𝐚𝐦𝐢𝐤𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 – 𝐭𝐞𝐦𝐩𝐨 (𝐬́𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐨 𝐳𝐚𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦)
Jeśli czujesz że twój spektakl jest za wolny, albo że scena którą grasz trwa wiecznie to te warsztaty to coś dla Ciebie! Podczas zajęć dowiesz się jak przyśpieszyć historię lub scenę, jak różnicować tempo sceny, oraz kiedy przyśpieszyć lub zwolnić w trakcie kiedy grasz.
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲: 𝐀𝐥𝐚𝐧 𝐏𝐚𝐤𝐨𝐬𝐳 – aktor, kabareciarz, konferansjer, improwizator, trener aktorstwa i improwizacji scenicznej. Członek i założyciel Grupy Improwizacji Komediowej AD HOC. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego festiwalu ImproFest. Przeprowadził ponad sto różnych warsztatów z improwizatorami, aktorami, amatorami. Uczestnik wielu zagranicznych warsztatów improwizacji z trenerami ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Holandii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Australii, Kanady.
Czas trwania: 2h
Cena: 30 zł/os.
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Grupa: 12-16 os.
𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓 𝐈𝐈
„𝐏𝐨𝐬𝐭𝐚𝐜𝐢 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐫𝐚𝐜𝐢!” (𝐬́𝐫𝐞𝐝𝐧𝐢𝐨 𝐳𝐚𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐳𝐢𝐨𝐦)
Dwugodzinny warsztat, podczas którego będziemy dopieszczać Twoje sceniczne zwierzę. Poznasz różne sposoby tworzenia charakterystycznych postaci, dowiesz się czego im potrzeba aby Tobie grało się dobrze, a publiczność zapamiętała Twoje kreację co najmniej do przyszłego tygodnia.
𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨𝐜𝐲: 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚ł 𝐎𝐜𝐢𝐞𝐩𝐚 (𝐉𝐞𝐟𝐟𝐫𝐞𝐲) – improwizator z 14-letnim doświadczeniem, absolwent dziennikarstwa i zarządzania kulturą, konferansjer, menedżer kultury. Od 20 lat nieprzerwanie związany z polską sceną komediową. Swój warsztat zdobywał współpracując z trenerami i instruktorami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Słowenii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i Australii. Członek krakowskiej Grupy AD HOC. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej ImproFest.
Czas trwania: 2h
Cena: 30 zł/os.
Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7
Grupa: 12-16 os.