Strona główna /
Wydarzenia / Mikromusic „Mikrowszczyzna” || Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka
31.07.2023

Mikromusic „Mikrowszczyzna” || Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka

Przed nami drugi koncert w ramach projektu Mysłowice ALTERNATYWNIE - Starówka! Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka".

5 sierpnia /sobota/ godzina 20:00
Rynek w Mysłowicach
Wstęp wolny

Mikrowszczyzna została nagrana po to, aby aranżacje pieśni ludowych, które zostały przygotowane na Festiwal re:tradycja, nie popadły w zapomnienie. Utrwaliliśmy nasz jednorazowy projekt, aby został z nami na dłużej. Tym samym przybliżamy muzykę naszych korzeni, grając ją w swój własny sposób. Epka została nagrana na początku marca 2022. Zespół żył emocjami wojny, która właśnie wybuchła za granicą naszego kraju, dlatego postanowiliśmy przygotować również pieśń ukraińską. We wrześniu do utworu dograli się artyści ukraińscy czyli Dana Vynnytska i Gordiy Starukh.
Na koncercie nie zabraknie również doskonale znanych utworów zespołu!
______
Mysłowice ALTERNATYWNIE – Starówka to projekt realizowany z funduszy Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego i ma na celu ożywienie rynku poprzez organizację wydarzeń kulturalnych.