Strona główna /
Wydarzenia / Dzień Świętego Marcina
08.11.2023

Dzień Świętego Marcina

Jak mysłowiczanie będą obchodzić Dzień Świętego Marcina w Mysłowicach? Zaplanowano dwa dni wydarzeń.

9 listopada Dzień Świętego Marcina połączy dzielnice Morgi i Larysz.

Uroczystość rozpocznie się mszą św. w Kościele św. Jacka o godz. 18:00. Następnie zgromadzeni w kościele wierni oraz inni mieszkańcy ruszą barwnym korowodem spod kościoła na Winkiel w dzielnicy Larysz. Pochód odbędzie się w towarzystwie muzykantów i lampionów. Najpiękniejsze lampiony zostaną nagrodzone na na jednym z przystanków przemarszu.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Zbudujmy Razem Przyszłość ZSP3.
10 listopada uroczystość będzie miała miejsce w dzielnicy Dziećkowice. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30. Postać św. Marcina – jeźdźca przeprowadzi mieszkańców orszakiem z lampionami spod siedziby OSP Dziećkowice do MOKu przy ul. Długiej 70 a. Tam zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy lampion z wręczeniem nagród. Uczestnicy pod opieką dziećkowickich strażaków rozpalą tradycyjnie ognisko, przy którym snuć się będą opowieści i legendy marcińskie. Nie zabraknie również słynnych rogali i innych pyszności.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach na najlepszy lampion.  Zgłoszenia w MOK’u w Dziećkowicach przyjmowane są do 7 listopada.
Organizatorom będzie niezmiernie miło, jeśli dołączycie do korowodów w różnych dzielnicach.Niech św. Marcin łączy nasze społeczności.
Zabierzcie ze sobą pociechy, bo dzięki temu możecie naocznie pokazać im kawał naszej historii i tradycji. Poza tym będzie pysznie i SMACZNIE! (ps. koniecznie skosztujcie ROGALI MARCIŃSKICH nadzianych białym makiem oraz dużą ilością bakalii i kandyzowanych owoców!)