Strona główna /
Wydarzenia / D. Wójtowicz doceniony za komunikację z mieszkańcami w internecie
21.01.2022

D. Wójtowicz doceniony za komunikację z mieszkańcami w internecie

Instytut Instytut Badań Internetu opublikował ranking najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w roku 2021. W pierwszej dziesiątce znalazł się prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Za naszym włodarzem, na dalszych pozycjach, znaleźli się m.in. Rafał Trzaskowski, Hanna Zdanowska czy Jacek Majchrowski. Zdaniem twórców rankingu jego wyniki mogą dziwić bo jak się okazuje wielkość miasta czy też rozmiar jego budżetu marketingowego nie przekłada się w prosty sposób na efektywność w komunikacji społecznej.

Tutaj warto przypomnieć, że prezydent Wójtowicz już w pierwszym roku swojego urzędowania ograniczył budżet promocji o kilkaset tysięcy złotych, co jak widać nie przeszkodziło mu zawojować media społecznościowe. Gdzie leżą przyczyny medialnego sukcesu prezydenta Mysłowic? D. Wójtowicz nie tylko swobodnie porusza się w mediach ale są one dla niego źródłem bezpośredniego kontaktu w mieszkańcami. Zawsze był blisko ludzkich spraw, dzięki facebookowi, może docierać dalej z pozytywnym przekazem.

Media społecznościowe w czasie pandemii i ograniczonego kontaktu między ludźmi, stały się naturalnym miejsce spotkań. Wójtowicz świetnie się w nich odnalazł a wyniki rankingu tylko to potwierdzają.
– Wyniki rankingu cieszą i motywują do dalszej pracy. Nie ukrywam, że popołudniowe spotkania z mieszkańcami podczas transmisji live, to jeden z ulubionych momentów w prezydenckim kalendarzu.