Strona główna /
Wydarzenia / Czeka nas rok ogromnych inwestycji
15.11.2023

Czeka nas rok ogromnych inwestycji

Blisko 82 miliony złotych wyda w przyszłym roku nasze miasto na inwestycje i rozwój. Dotarliśmy do projektu budżetu na rok 2024. Inwestycyjny boom znacznie poprawi jakość życia w Mysłowicach.

Projekt uchwały budżetowej zakłada kwotę planowanych dochodów w wysokości 498 milionów złotych, wydatki zaplanowano na 538 milionów. Ponad 80 milionów wydamy w 2024 roku na inwestycje. Miasto nie zamierza zaciągać kredytów na wydatki bieżące czyli np. na wynagrodzenia dla pracowników samorządu. Władze planują emisję obligacji w wysokości 43 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na realizację kluczowych inwestycji. Co nas czeka w roku 2024? Budżet inwestycyjny w wysokości 82 milionów zostanie przeznaczony na budowę dróg, szkoły, boisk, parków, dróg rowerowych, odwodnienie ulic. 

Na pierwszy plan wysuwa się kompleksowa przebudowa ulic: Armii Krajowej, Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza, Lompy, Wojska Polskiego. Koszt tej inwestycji w 2024 roku wyniesie prawie 22 miliony złotych. Przebudowa ulicy Długiej pochłonie 9 milionów, zaś remont ulicy Kryształowej będzie kosztował 7 milionów złotych.

W przyszłym roku wydamy 15 milionów złotych na modernizację linii tramwajowej oraz 14 milionów na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Larysz. Remont elewacji budynku I Liceum pochłonie 5 milionów złotych. Za kwotę 2,3 miliona powstanie boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Specjalnych. Także w Brzęczkowicach powstanie park sensoryczny za ponad pół miliona. 

Jakich jeszcze inwestycji mogą spodziewać się Mysłowiczanie? Czeka nas przebudowa ulic Plebiscytowej, Murckowskiej, Granicznej Kościelniaka i Przetnicy. Miasto planuje opracować dokumentację projektową dla budowy nowych ścieżek rowerowych. Pieniądze trafią także na poprawę bezpieczeństwa w dzielnicach Wielka Skotnica i Piasek. W Brzęczkowicach powstanie plac rowerowy a w Brzezince tężnia solankowa. Mieszkańcy Morgów mogą liczyć na nową ścieżkę aktywności ruchowej.