„Dym i czad – zadbajmy o swoje bezpieczeństwo”
24.09.2024Nie(PO)Radny brzytwy się chwycił
11.09.2024Zapłacił Wspólnie, choć jako jedyny
12.08.2024Trener na podwójnym gazie
07.08.2024Cykl muzycznych spotkań na Promenadzie „Między wodą a słońcem”
06.08.2024Zakończenie Wakacji na Wesołej Fali
Czeka nas rok ogromnych inwestycji
Projekt uchwały budżetowej zakłada kwotę planowanych dochodów w wysokości 498 milionów złotych, wydatki zaplanowano na 538 milionów. Ponad 80 milionów wydamy w 2024 roku na inwestycje. Miasto nie zamierza zaciągać kredytów na wydatki bieżące czyli np. na wynagrodzenia dla pracowników samorządu. Władze planują emisję obligacji w wysokości 43 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na realizację kluczowych inwestycji. Co nas czeka w roku 2024? Budżet inwestycyjny w wysokości 82 milionów zostanie przeznaczony na budowę dróg, szkoły, boisk, parków, dróg rowerowych, odwodnienie ulic.
Na pierwszy plan wysuwa się kompleksowa przebudowa ulic: Armii Krajowej, Reymonta, Wyspiańskiego, Prusa, Mickiewicza, Lompy, Wojska Polskiego. Koszt tej inwestycji w 2024 roku wyniesie prawie 22 miliony złotych. Przebudowa ulicy Długiej pochłonie 9 milionów, zaś remont ulicy Kryształowej będzie kosztował 7 milionów złotych.
W przyszłym roku wydamy 15 milionów złotych na modernizację linii tramwajowej oraz 14 milionów na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Larysz. Remont elewacji budynku I Liceum pochłonie 5 milionów złotych. Za kwotę 2,3 miliona powstanie boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Specjalnych. Także w Brzęczkowicach powstanie park sensoryczny za ponad pół miliona.
Jakich jeszcze inwestycji mogą spodziewać się Mysłowiczanie? Czeka nas przebudowa ulic Plebiscytowej, Murckowskiej, Granicznej Kościelniaka i Przetnicy. Miasto planuje opracować dokumentację projektową dla budowy nowych ścieżek rowerowych. Pieniądze trafią także na poprawę bezpieczeństwa w dzielnicach Wielka Skotnica i Piasek. W Brzęczkowicach powstanie plac rowerowy a w Brzezince tężnia solankowa. Mieszkańcy Morgów mogą liczyć na nową ścieżkę aktywności ruchowej.