15.04.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

Przedstawiamy kolejne, sportowe podsumowanie tygodnia.

Judo:

13.04.2024 ekipa UKS JUDO Mysłowice wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Judo BARDEJOV JUDO OPEN o Puchar Burmistrza Bardejowa. Pierwszy dzień:
7 miejsce – Adam Ślęzak
Niestety Alicja Snarska , Wojtek Styczeń i Laura Ziębicka przegrały swoje walki w eliminacjach i odpadli z turnieju. W sobotę wystartowało 541 zawodników z 12 państw, a UKS JUDO Myslowice zajęło 11 miejsce w punktacji medalowej.
Dzień drugi:
Srebro: Antoni Kozłowski,
Brąz: Bartosz Pruska.
Niestety Aleks Soboszek, Liwia Biesiadecka i Jagoda Biesiadecka odpadli z turnieju w eliminacjach, cała trójka zmieniła kategorie wagowe i muszą z tym sobie poradzić.
W sumie wystartowało 906 zawodników, w tym zespół UKS JUDO w ilości 17 zawodników. Wywalczyli 9 medali – 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe, co dało im 15 miejsce na 73 kluby biorące udział w turnieju.
Niedziela była pełna sukcesów także dla zawodników Roan Fight Club Mysłowice.
Młodsi zawodnicy rywalizowali w milowickiej hali MOSiR w międzynarodowym turniej Judo zdobywając następujące miejsca:
Sarnowski Tadeusz, Wołujewicz Kacper, Just Tymoteusz, Kasiel Kazimierz, Rataj Zuzanna, Kozielska Natalia x2
Marchewka Tymoteusz, Habryka Agata, Tokar Maksim, Nowicka Łucja, Tokar Mykhaild, Sarnecka Julia, Stachoń Aleksandra, Selwat Amelia, Sarnecka Natalia, Głowa Karolina
3 Głowa Karolina, Barski Stanisław,Mieszczanin Fryderyk, Kohn Jowita.
Równolegle ich starsi koledzy i koleżanki rywalizowali w turnieju Ju-Jitsu Silesian Open, który był rozgrywany w Katowicach. Zawodnicy zdobyli następujące miejsca:
1 Adamik Hanna, Trocha Zuzanna, Średziński Tomasz, Cieślak Piotr, Minol Natalia x2 , Niczek Mateusz, Stebel Łukasz,
2 Średziński Dariusz, Stajniak Weronika, Pojasek Filip, Erkier Tomasz x2 , Mencel Bartłomiej, Stebel Łukasz, Bogacz Zuzanna, Kupczyk Krystian,
3 Chlebowski Bartosz, Katryniuk Zofia, Szulc Piotr

Steel Dart:

12 kwietnia 2024 r. odbył się ostatni turniej z Cyklu Turniejów Steel Dart w Parku Słupna.
1 miejsce Mariusz Dulewicz,
2 miejsce Piotr Dzikowski,
3 miejsce Sebastian Tryfanów

Cheerleading:

Dziewczyny z Cheer Move Mysłowice w duetowych rozgrywkach zdobyły Mistrza Polski, Vice Mistrza Polski, a także II Vice Mistrza Polski.
MISTRZYNIE POLSKI DUET HANIA I ZOSIA KAT. HIGH KICK DZIECI
– VICE MISTRZYNIE POLSKI DUET OLA I ANIA KAT. FREESTYLE POM DZIECI
– II VICE MISTRZYNIE POLSKI DUET JAGODA I MILENA KAT. FREESTYLE POM DZIECI
To jednak nie koniec sukcesów, zostały także Mistrzyniami Polski w kategorii freestyle pom dzieci na VII Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym.

Kickboxing:

Zawodnik klubu Siła Mysłowice Filip Kużdżał wziął udział w gali Kodokan Fighting Format III i zawalczył z zawodnikiem Yaroslav Kucherenko z Klubu Kodokan Gliwice.
Dodatkowo strażak Daniel Neubauer z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach zdobył III miejsce podczas Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Sieradzu. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników ze służb mundurowych z całego kraju. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Mikołowskiej – Komendant bryg. Rafał Pietrzyk pogratulował ogn. Danielowi Neubauerowi zajęcia III miejsca w Pucharze Polski.

Rugby:

Hegemonom niewiele zabrakło do zwycięstwa. Zakończyli XI kolejkę Rugby Wrocław z wynikiem 12:14.

Lekkoatletyka:

Zawodnicy z UKS „Chromik” Mysłowice wzięli udział w Biegu Górskim Goniacka 2024 w Bielsku Białej. Klub reprezentowali: