Strona główna /
Sport / Sportowe podsumowanie tygodnia
08.04.2024

Sportowe podsumowanie tygodnia

W minionym tygodniu sportowcy z Mysłowic nie zawiedli. Kolejny raz przywieźli mnóstwo medali!
Ju-jitsu:
Zawodnicy UKS Karkosz Team wrócili z dwudniowych Mistrzostw Europy w Rumunii z medalami.
Złoto Grabski Filip
Brąz –  Wojtas Szymon i Partyka Wiktor
Piąte miejsce –  Zipper Mikołaj, który po drodze pokonał Mistrza Świata.
Cenne doświadczenie jako piąty zawodnik zdobył Dawid Machna.
Na tych samych Mistrzostwach zawodniczka Roan Figth Club Mysłowice Judyta Filus zdobyła brązowy medal, a 9 kwietnia Natalia Kozielska brała udział w zawodach Super Puchar Polski NoGi i Gi w Siewierzu, gdzie walczyła w kategorii Gi U14 do 50kg. Stoczyła bardzo dobre walki z zawodniczkami z czołowych klubów BJJ zdobywając złoto.
Boks:
6 kwietnia odbyła się zawodowa Gala Silesia Boxing w Świętochłowicach. Zawodnik Piosek Team Mysłowice Rafał Mazurek odbył walkę pokazową z zawodnikiem Fight Club Katowice, pokazali dobry boks za co dostali od publiczności wielkie brawa.
Rugby:
W sobotę Hegemon Mysłowice stanął do boju przeciwko Rugby Club Arka Rumia. Mysłowicki klub wygrał 30:6.
Piłka ręczna:
Również w sobotę na hali sportowej MOSiR odbył się turniej najmłodszych podopiecznych Trenerki Marii Ryś i Trenera Dawida Wilka. Zakończenie pierwszej rundy chłopców młodszych odbyło się we wspaniałej atmosferze i pozytywnych nastrojach.  Wysiłki zawodników MKS WiRy Siódemka Mysłowice przynoszą efekty – wygrali pierwsze dwa mecze w śląskiej lidze.
Zapasy:
Zawodnicy SIŁA Mysłowice wrócili z Mistrzostw Śląska młodzików i kadetów w zapasach z II miejscem drużynowo i 12 medalami.