Strona główna /
Komunikaty / O bezpieczeństwie w Sieci!
05.03.2021

O bezpieczeństwie w Sieci!

Z powodu ograniczonych możliwości prowadzenia bezpośrednich spotkań z młodzieżą szkolną ze względu na epidemię koronawirusa, policjanci zajmujący się profilaktyką przenoszą spotkania do sieci. Dzisiaj mundurowi z mysłowickiej komendy spotkali się online z szóstoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 11. Rozmowa z uczniami dotyczyła w głównej mierze zagrożeń i nieodpowiednich zachowań w Internecie.

Obecna sytuacja epidemiologiczna spowodowała wykluczenie bezpośrednich spotkań z młodzieżą szkolną. Stacjonarne zajęcia prowodzone są tylko w klasach 1-3, a pozostałe swój obowiązek szkolny realizuje poprzez naukę w trybie online. Wszystko po to żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Mundurowi z mysłowickiej komendy, aby mieć kontakt z młodzieżą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, tradycyjne spotkania przenieśli do sieci.

Dzięki nawiązaniu kontaktu i współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11, policjanci mieli okazję, aby przeprowadzić z uczniami klasy 6 profilaktyczną pogadankę online. Prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce zagrożeń i nieodpowiednich zachowań w Internecie. Odkąd nauka w tradycyjnej formie przeniosła się do domów, niewłaściwe zachowania w sieci narastają. Internet jest dla niektórych miejscem do „zaistnienia” poprzez publiczne obrażanie czy wyśmiewanie innych osób.

Pomimo fałszywego przekonania o poczuciu anonimowości zza komputera, policjanci przypomnieli szóstoklasistom, że w Internecie nie są anonimowi. Mundurowi poruszyli także kwestie dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich za ich nieodpowiednie zachowanie w sieci.

Źródło: KMP Mysłowice