Strona główna /
Komunikaty / Miodowe Mysłowice
12.05.2022

Miodowe Mysłowice

Miasto Mysłowice oraz Centrum Inicjatyw Społecznych CIS Gliwice we współpracy z firmą Śląskie Miody - Pasieki Miejskie realizuje projekt pod nazwą Miodowe Mysłowice, w ramach którego powstaną dwie pasieki edukacyjne - na Górce Słupeckiej oraz na Promenadzie.
Oficjalne otwarcie miodowego projektu odbędzie się podczas obchodów Światowego Dnia Pszczoły 20 maja br. na Promenadzie o godzinie 10:00.
– Utworzenie pasiek dla pszczół jest kolejnym elementem naszych działań ekologicznych i edukacyjnych. Jestem bardzo zadowolony, że to co wspólnie z mysłowiczanami robimy, bardzo nas integruje. Jak widać Mysłowice obrały bardzo dobry ekologiczny kurs. Byle tak dalej! – podkreśla Dariusz Wójtowicz – Prezydent Mysłowic.
Inicjatywa ma na celu podarować pszczołom nowe miejsca do życia w mieście Mysłowice oraz podnieść świadomość mieszkańców na temat znaczenia owadów zapylających dla życia człowieka i środowiska. Ponadto dzięki zajęciom edukacyjnym dla najmłodszych działanie umożliwi pokazanie i przybliżenie dzieciakom ciekawego świata pszczół.
– Inspiruje nas przypatrywanie się życiu tych jakże niezwykłych, a jednocześnie niedocenionych owadów. W świecie pełnym chemii, my stawiamy na jakość, jaką daje po prostu natura i tym chcemy się z Wami dzielić każdego dnia – mówi Krzysztof Poppe, przedstawiciel Śląskich Miodów.