Strona główna /
Interwencje / „Stop prędkości! W mieście zwalniam”!
01.12.2021

„Stop prędkości! W mieście zwalniam”!

Policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili w weekend działania "Stop prędkości! W mieście zwalniam". Stróże prawa sprawdzali, czy podczas mniejszego ruchu na drogach kierowcy przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości. W ręce mundurowych wpadło 35 kierujących, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu, w tym dwóch którzy dozwoloną prędkość przekroczyli o ponad 50km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mysłowickiej komendy prowadzili w miniony weekend działania pn. „Stop prędkości! W mieście zwalniam”. Mundurowi sprawdzali, czy w trakcie zmniejszonego natężenia ruchu kierowcy przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości. Efektem policyjnej akcji było zatrzymanie 35 kierujących, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu. Szczególnym brakiem wyobraźni wykazali się dwaj mężczyźni, którzy w sobotę na ul. 3-go Maja, na ograniczeniu do 40 km/h, poruszali się z prędkościa o ponad 50 km/h więcej. Kierujący hondą 47-letni jaworznianim pędził 108 km/h, a 36-letni mieszkaniec Mysłowic 97 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy na 3-miesiące.

Funkcjonariusze przypominają, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Mysłowice