Strona główna /
Interwencje / Rozdają czujki!
12.02.2021

Rozdają czujki!

Sezon zimowy dla strażaków wiąże się z częstszymi wyjazdami powiązanymi z tlenkiem węgla (czadem). Przyczyn tego może być wiele...od niesprawnej instalacji grzewczej po silny wiatr powodujący tzw. cofkę w kominie. Na szczęście coraz częściej w naszych domach montowane są czujki tlenku węgla (czadu), które po wykryciu zagrożenia alarmują mieszkańców dając czas na reakcję i np. ewakuację.

W ramach projektu MBO mają do rozdania łącznie 200 czujek czadu. Część z nich będzie do odbioru w janowskiej remizie.

– Wiemy, że jest to kropla w morzu potrzeb naszej okolicy, ale od czegoś trzeba zacząć.Jeśli potrzebujecie dla siebie lub znacie w Waszym sąsiedztwie osoby mogące potrzebować czujki to zapraszamy –  czytamy na stronie OSP Janów.

W każda sobotę lutego (w godzinach 9:00-10:00) osoba zamieszkała na terenie Mysłowic i posiadająca piec węglowy lub gazowy, może zgłosić się po darmową czuję tlenku węgla. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i druk aktualnego przeglądu/zaświadczenia od kominiarza.
Odbiór czujek – Remiza OSP Mysłowice Janów, ul. Bolesława Chrobrego 11- każda sobota lutego w godzinach od 9:00 do 10:00.
Ilość czujek ograniczona!

Info: OSP Janów