Strona główna /
Interwencje / Przechodziła na zielonym…
31.10.2023

Przechodziła na zielonym…

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia z udziałem 80-letniej kobiety, do którego doszło wczoraj na jednym z przejść dla pieszych w Mysłowicach. Kierujący autobusem 64-latek nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez jezdnię kobiecie. Poszkodowana z urazem stopy trafiła do szpitala.

Wczoraj po 12.00, na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Mikołowskiej w Mysłowicach, kierujący autobusem miejskim nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej przez jezdnię na zielonym świetle 80-latce, potrącając ją. Mysłowiczanka z urazem stopy trafiła do szpitala. 64-letniemu kierującemu autobusem zatrzymano prawo jazdy, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają mysłowiccy policjanci.

W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie okolicach cmentarzy. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Proszą również o parkowanie w miejscach do tego wyznaczonych. Warto sprawdzić zmiany w organizacji ruchu, o których wspomnieli tutaj.

Piesi powinni pamiętać, że pomimo pierwszeństwa, zawsze muszą upewnić się, że pojazd dojeżdżający do przejścia dla pieszych zdąży się zatrzymać! Przypominamy o korzystaniu z elementów odblaskowych nawet w mieście! Odblaski znacząco poprawiają bowiem widoczność po zmroku.

 

Źródło: KMP Mysłowice