Strona główna /
Interwencje / Podsumowanie weekendu majowego na mysłowickich drogach
04.05.2023

Podsumowanie weekendu majowego na mysłowickich drogach

Majowy weekend był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego weekendu doszło do dwóch wypadków, w których śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne oraz do 13 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też siedmiu kierujących, którzy spożywali wcześniej alkohol.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 129 kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego majowego weekendu doszło do dwóch groźnych wypadków, na ulicy Mikołowskiej, kierujący peugeotem będąc pod wpływem alkoholu, uderzył w drzewo, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosła 29- letnia pasażerka, a 5- letnie dziecko zostało ranne. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj. Kolejne groźne zdarzenie miało miejsce na ulicy Boliny, gdzie pieszy wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd.

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali 4 kierujących samochodami pod wpływem i 3 po użyciu alkoholu.

Policjanci z Mysłowic zatrzymali również 17-letnią mieszkankę naszego miasta, która pod wpływem alkoholu prowadziła samochód i nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Po jej zatrzymaniu okazało się, że 17-latka miała w organizmie 1,2 promila alkoholu. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Mysłowice