Strona główna /
Interwencje / Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie!
16.05.2023

Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie!

W ubiegłą niedzielę na ul. Obrzeżnej Zachodniej mysłowiccy policjanci, strażnicy miejscy oraz członkowie Mysłowickiej Grupy Motocyklowej przeprowadzili działania profilaktyczne "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie!". Celem działań było przypomnienie kierującym samochodami o rozpoczynającym się sezonie motocyklowym oraz zaapelowanie o wzajemny szacunek na drodze.

W ubiegłą niedzielę na ulicy Obrzeżnej Zachodniej policjanci, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Mysłowickiej Grupy Motocyklowej przeprowadzili działania „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!”. Celem działań było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym. Policjanci przypominali kierowcom samochodów, by Ci zwracali uwagę na motocyklistów, tak by każdy bezpiecznie dojechał do celu. Motocyklistom przypomniano, że droga publiczna to nie miejsce na wyścigową rywalizację, a także by poruszali się po niej z szacunkiem dla innych użytkowników i zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Kierującym samochodami przypominamy o rozpoczętym sezonie motocyklowym, który wymaga od nich zwracania uwagi na słabiej widocznych i chronionych motocyklistów. Natomiast kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

Do motocyklistów policjanci apelują o wyobraźnię i rozważną jazdę, natomiast kierującym samochodami przypominają, aby częściej niż zwykle spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

 

Źródło: KMP Mysłowice