Strona główna /
Interwencje / Dzielnicowi nałożyli na domowego oprawcę zakaz zbliżania się
24.05.2023

Dzielnicowi nałożyli na domowego oprawcę zakaz zbliżania się

Nawet 5 lat więzienia grozi 41-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoim bratem. Mężczyzna został zatrzymany w minioną środę i spędził noc w policyjnym areszcie. Ponadto mundurowi zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W minioną środę (17.05) do mysłowickich dzielnicowych zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych, że jest ofiarą przemocy ze strony swojego brata. Policjanci ustalili okoliczności przemocy wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającego po czym podjęli decyzję o zastosowaniu wobec jego brata nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość nie mniejszą niż 50 metrów na okres 14 dni. Ponadto 41-letni oprawca został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie.

Jesteś ofiarą przemocy domowej? Sprawdź, gdzie możesz uzyskać pomoc: Pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie.

Każdy przypadek przemocy zgłaszaj Policji lub pracownikom socjalnym. Mysłowicki OIK zapewnia pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną dla osób doświadczających przemocy domowej.

Źródło: KMP Mysłowice