Strona główna /
Interwencje / Podsumowanie długiego weekendu na ulicach Mysłowic
05.06.2024

Podsumowanie długiego weekendu na ulicach Mysłowic

Długi weekend był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów. Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego długiego weekendu doszło do 12 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też 14 kierujących, którzy spożywali wcześniej alkohol.
Podczas kolejnego długiego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 99 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego weekendu doszło do 12 niegroźnych kolizji.

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali 4 kierujących samochodami w stanie nietrzeźwości i 3 po użyciu alkoholu. Stróże prawa zatrzymali również 4 rowerzystów, którzy nie powinni wsiadać na rower, 2 z nich było w stanie nietrzeźwości, a 2 po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli drogowych policjanci zatrzymali również dwie osoby, które kierowały pomimo cofnięcia uprawnień oraz trzy, które takich uprawnień nigdy nie posiadały.

Źródło: KMP Mysłowice