Strona główna /
Interwencje / Podsumowanie akcji „Prędkość”
01.06.2022

Podsumowanie akcji „Prędkość”

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek (27.05.) i poniedziałek (31.05.) akcję "Prędkość". Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Stróże prawa zatrzymali 114 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek (27.05.) i w poniedziałek (31.05.) działania polegające na ujawnianiu kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W Mysłowicach stróże prawa zatrzymali 114 kierowców, którzy w tych dniach zbyt mocno naciskali na pedał gazu,na szczęście nie były to rażące naruszenia przepisów Ruchu Drogowego.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.