Strona główna /
Interwencje / Na hulajnodze z promilem alkoholu
11.07.2022

Na hulajnodze z promilem alkoholu

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli mężczyznę, który poruszał się na hulajnodze elektrycznej po ścieżce rowerowej przy ul. Armii Krajowej. Mundurowi zbadali trzeźwość 32-latka, jak się okazało kierował on hulajnogą mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z mysłowickiej drogówki jak co dzień patrolowali ulice miasta, gdy na ulicy Armii Krajowej ich uwagę zwrócił mężczyzna jadący niepewnie na  elektrycznej hulajnodze. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 32-latek z Mysłowic jechał hulajnogą w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie 1,1 promila. Spotkanie z drogówką mogło skończyć się dla 32-latka mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, jednak ten odmówił jego przyjęcia. O losie mieszkańca Mysłowic zadecyduje teraz sąd.
Policjanci przypominają, że w dniu 01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

Źródło: KMP Mysłowice