Strona główna /
Interwencje / Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 tysięcy lewych papierosów!
07.04.2021

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 tysięcy lewych papierosów!

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Mysłowicach blisko 117 tys. sztuk nielegalnych papierosów i ponad 15 l alkoholu.

Akcyzowa kontrabanda była ukryta w pomieszczeniach, samochodzie i ogródku działkowym. Trefnym biznesem zajmowało się dwóch mieszkańców Mysłowic. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 117 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 15 litrów alkoholu w kanistrach i butelkach. Wyroby akcyzowe nie były oznaczone znakami akcyzy i pochodziły z nieznanych źródeł. Nielegalnym biznesem zajmowali się dwaj mieszkańcy Mysłowic w wieku ok. 50 i 60 lat. Ze względu na skalę nielegalnego procederu mężczyznom grożą wysokie kary oraz przepadek nielegalnych towarów. Przewożenie, nabywanie czy przechowywanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez akcyzy, stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do trzech lat, lub obie kary łącznie.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe trafiły do magazynów śląskiej KAS, stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gdy nielegalne wyroby trafiły do obrotu to straty w budżecie państwa tytułem należnych ceł i podatków wynosiłby ponad 140 tys. zł.

Źródło: eska.pl