Strona główna /
Interwencje / Dzielnicowi nałożyli nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się na sprawcę przemocy domowej
03.07.2023

Dzielnicowi nałożyli nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się na sprawcę przemocy domowej

Nawet 5 lat więzienia grozi 49-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoją żoną. Dzielnicowi interweniowali wobec mysłowiczanina w niedzielę, po zgłoszeniu stosowania przemocy przez kobietę, która obawiała się o swoje życie i zdrowie. Wobec mężczyzny stróże prawa zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W minioną niedzielę (02.07) do mysłowickich dzielnicowych zgłosiła się kobieta, która poinformowała mundurowych, że jest ofiarą przemocy ze strony swojego męża. Policjanci ustalili okoliczności przemocy wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającej po czym podjęli decyzję o zastosowaniu wobec je męża nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość nie mniejszą niż 50 metrów na okres 14 dni. O dalszym losie 49-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Każdy przypadek przemocy zgłaszaj Policji lub pracownikom socjalnym. Mysłowicki OIK zapewnia pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną dla osób doświadczających przemocy domowej.

 

Źródło: KMP Mysłowice